Könyvbemutató: Vidéki bál – Kodolányi János ismeretlen elbeszélései – elmarad

» Posted in Eddigi Rendezvények, Hírek, irodalom, Kiadványaink, Könyvek, Nemzeti Kulturális Alap, Programok, rendezvényeink, Székesfehérvári Önkormányzat | 0 comments

Könyvbemutató: Vidéki bál – Kodolányi János ismeretlen elbeszélései – elmarad

Az Aegis Kultúráért és Művészetért Alapítvány 2020. március 23-án 17 órától könyvebmutatót tart. A kiadvány címe: Vidéki bál – Kodolányi János ismeretlen elbeszélései.

Az esten Kodolányi János ismeretlen elbeszéléseinek gyűjteményét mutatják be az érdeklődőknek, amely a szerző tavalyi, kettős évfordulójára készült el. A most közzétett írások kötetben nem, csak korabeli, ma már hozzáférhetetlen folyóiratok, újságok, hírlapok hasábjain jelentek meg eddig. Kodolányi János a magyar irodalom egyik legjelentősebb alkotója, munkásságának értékét egyre szélesebb körben ismeri fel az érdeklődő és a szakmai közönség. Az eseményt támogatja Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata.

Helyszín: Városház Díszterme, 8000, Székesfehérvár, Városház tér 1.

Időpont: 2020. március 23. (hétfő) 17 óra

Köszöntőt mond:

Dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár MJV polgármestere

A kötetet bemutatják:

Dr. Urbán Péter, író,

Dr. Urbán László, Csuka Zoltán-díjas irodalomtörténész,

Kodolányi János örökösei,

Takács Tamás, az Aegis Kultúráért és Művészetért Alapítvány irodalmi vezetője.