Az alapítványról

Az alapítvány általános célkitűzése olyan kulturális rendezvények szervezése és támogatása főként a zene és irodalom tárgykörén belül, amely nagy hangsúlyt fektet a kortárs kiemelkedő alkotók reprezentálására és fiatal művészek bemutatkozására. Hozzájárul a magyar kultúra értékeinek megőrzéséhez és gondozásához, Európa kulturális örökségének ápolásához, kiemelten kezeli azokat az eseményeket, amellyel segítséget nyújt a rászorulóknak. Segíti a hátrányos helyzetben lévő kiemelkedő tehetségek anyagi támogatását, vállalja tudományos és művészeti előadások, koncertek, konferenciák és kiállítások szervezését, lebonyolítását, az ezekhez kapcsolódó ismertetők, prospektusok elkészítését, a közreműködők ösztöndíjjal, honoráriummal történő támogatását; könyvek, ismertetők kiadását,hangfelvétel, DVD készítését, terjesztését.

Az Alapítvány a Magyar Írószövetséggel karöltve több szépirodalmi kötetet adott ki, Érden, Sopronban, Székesfehérváron és Veszprémben rendszeresen kortárs irodalmi esteket szervez A Parnasszus kortárs apostolai címmel. Rendezvényein kortárs literatúra prominens személyiségeit mutatja be kötetlen beszélgetések és könyvbemutatók keretében Takács Tamás irodalmár vezetésével. A „Gárdonyi Géza 150 Emlékév” kapcsán jeles programokat rendezett Gárdony városában a Gárdonyi Géza Könytár- és Kulturális Közponntal karöltve. A Gárdonyi emlékévehez kapcsolódva országos irodalmi verseny is megrendezésre került az alapítvány szervezésben. 2018-ban a Nagy László jubileumi év keretében kiemelt rendezvényeket, Nagy László est sorozatot és szimpóziumot tart Székesfehérváron.

Életre hívta Székesfehérváron a Musica Cisterciensis egyházzenei sorozatot, a Veszprémi Vár templomaiban pedig komolyzenei, egyházzenei sorozatokat szervez Musica Vesprimiensis címmel. Közreműkőködött a VI. Ökumenikus Orgonatábor Balatonfüreden kurzus megszervezésében, valamint a Veszprémi Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI-ban Dunántúli Orgonaverseny címmel indított hangszeres versenyt zeneiskolások számára. Az alapítvány 2016 óta kamarazenei esteket is szervez és komolyzenei CD lemezt is kiadott.

2013-tól kulturális-, művelődési központokkal, civil szervezetekkel alakított ki gyümölcsöző kapcsolatot. A Fejér Megyei Művelődési Központtal, és az Alba Regia Táncegyesülettel tanórán kívüli ismeretterjesztésben működött együtt.

Megjelent köteteink:

Urbán Péter: Paradicsommadár, 2014.

Faludi Ádám: A mélyrepülőgép feketedobozából, 2016.

Urbán Péter: Kóborlók, 2017.

Emőd Tamás: Összegyűjtött versek, szerk. Urbán László, 2017.

Bella István-díjasok antológiája, szerk. Urbán Péter, 2017. (nincs készleten)

Urbán László: Dédapáink jövőálmai, 2017.

Urbán Péter: Meztelen zsoldos, 2019.

Bősze Balázs: Naplórészletek – Megcsalt örökkévalóság, 2019.

Bartal Tamás: Lámpavas és pillangó, 2019. (E-könyvben: Lámpavas és pillangó)

Hunyadi Sándor: Régi mesék a kályhatűznél, szerk. Urbán László, 2019.

Vidéki bál – Kodolányi János ismeretlen elbeszélései, szerk. Urbán László, 2019.

Urbán Péter: Két Zrínyi-tanulmány, 2020.

Bősze Balázs: Barangoló, 2020.

Urbán Péter: Varjúröpte, 2020.

Bartal Tamás, Lámpavas és a mindent látó szem, 2021. (E-könyvben: Lámpavas és a mindent látó szem)

Oberczián Géza: A küldöttek, 2021.

A kötetek megvásárolhatóak a nagyobb könyvterjesztőknél, illetve a kiadónál. Amennyiben az alapítványtól rendelne, vásárlási szándékát kérjük emailen jelezze a kiadó vezetőjének: Takács Tamás (takacstamas0001@gmail.com).

Velünk fellépő zeneművészek, együttesek:

Hámori Zsófia – fuvola

Lits Zsuzsanna – fuvola, furulya

Balázs Tamás – jazz zongora

Cserta Balázs – szaxofon, kecskeduda, tárogató

Dresch Mihály – szaxofon

Györök Máté – harsona

Hámori János – trombita

Kővári Péter – orgona

Sinha Róbert – gitár

ReSonatores Pannoniae

Ensemble Flauto Dolce – Kolozsvár