Jótékonysági koncert – Érd

» Posted in Eddigi Rendezvények, irodalom, Koncert, Koncert, Programok, rendezvényeink, zene | 0 comments

Jótékonysági koncert – Érd

Az Aegis kultúráért és Művészetért Közhasznú Alapítvány jótékonysági hangversenysorozata

Helyszín: Újfalusi Jézus Szíve templom, Érd

Időpont: 2013. február 10. vasárnap 17:00, a szentmise előtt

A zenés áhitat programja:

1. Johann Pachelbel:                    Magnificat primi toni                                          (1653 – 1706)

2. A. P. F.Boëly:                               Messe du jour de Noël                           (1785 – 1858)

3e. Kyrie

Dernier Kyrie

Gloria: Andante – Allegretto Pastorale – Andante – Allegro Moderato

3.Johann Sebastian Bach:                       In dulci Jubilo BWV 729                         (1685 – 1750)

4. Liszt Ferenc:                                Pásztorok a bölcsőnél – In dulci Jubilo                                   (1811 – 1886)

5. Johann Sebastian Bach:                      Schmücke dich, o liebe Seele BWV 654 (1685 – 1750)

6. Johannes Brahms:                    Schmücke dich, o liebe Seele                          (1833 – 1897)

7. Johann Sebastian Bach:                      Fuge in G „Gigue“ BWV 577                 (1685 – 1750)

Közreműködik:

Kővári Péter – orgonaművész, egyházzenész

Takács Tamás – irodalmár

Adományokat az Aegis Kultúráért és Művészetért Közhasznú Alapítvány céljainak megvalósítására gyűjtünk. Az alapítvány általános célkitűzése olyan kulturális rendezvények szervezése és támogatása főként a zene és irodalom tárgykörén belül, amely nagy hangsúlyt fektet a kortárs kiemelkedő alkotók reprezentálására és fiatal művészek bemutatkozására. Hozzájárul a magyar kultúra értékeinek megőrzéséhez és gondozásához, Európa kulturális örökségének ápolásához, kiemelten kezeli azokat az eseményeket, amellyel segítséget nyújt a rászorulóknak. Segíti a hátrányos helyzetben lévő kiemelkedő tehetségek anyagi támogatását, vállalja tudományos és művészeti előadások, koncertek, konferenciák és kiállítások szervezését, lebonyolítását, az ezekhez kapcsolódó ismertetők, prospektusok elkészítését, a közreműködők ösztöndíjjal, honoráriummal történő támogatását.